Jak mam schudnąć, żeby wyglądać atrakcyjnie?

Jestem Agnieszka i mam 17 lat. Ważę jakieś 64-68 kg, dokładnie nie wiem, bo się dawno nie warzyłam. Mam 159 wzrostu. Tłuszcz mi się wylewa dokładnie wszędzie, a zwłaszcza na wew. stronach ud, rękach. Tak bardzo bym chciała schudnąć, już próbowałam wiele diet. Ostatnio zaczęłam przyjmować tabletki linea. Jem niewielkie posiłki o 7, 12 15 i 17 lub18. Proszę pomóżcie mi, jakąś radą, ćwiczeniami. Już nie mam sił, jest gorące lato, a ja muszę chodzić w długich dżinsach. Chciałabym ubrać sukienkę, spódnicę jak moje koleżanki, ale nie mogę. Czuję się przez to gorsza. Proszę pomóżcie!!!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś ją zredukować. Jednak nic na siłę. Przede wszystkim nie stosuj diet niskokalorycznych tzw. diet cud. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo, iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Powinnaś zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania i wyeliminować błędy. Nie spożywaj ostatniego posiłku o 17 czy 18, ale na 3 godziny przed snem. Tabletki odchudzające nie pomogą Ci w utracie masy ciała. Najważniejszymi elementami do walki z nadwagą są odpowiednie nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna. Dodatkowe informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.