Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam.

Nie napisałaś ile ważysz, dlatego nie mogę stwierdzić, czy faktycznie i w jakim stopniu masz nadwagę. Myślę jednak, że powinnaś udać się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę. Odchudzanie na własną rękę, zwłaszcza w Twoim wieku, nie jest korzystne.

Przede wszystkim powinnaś przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i zacząć zdrowo się odżywiać. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka. Będzie to pierwszy krok do utraty zbędnych kilogramów. Nadwaga w Twoim wieku nie jest korzystna, dlatego powinnaś zadbać o swój styl życia. Wystrzegaj się restrykcyjnych, popularnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie i sylwetkę.

Zacznij też regularnie ćwiczyć. Bardzo istotne jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną, nie tylko po to, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądaną masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną. Zajrzyj do ćwiczeń na naszej stronie, a dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na WF-ie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy