Co mam jeść, żeby schudnąć? Proszę o rady

Witam, Mam 13 lat, ważę 76 kg przy wzroście 166 cm. Co mam jeść, żeby schudnąć? Jakie produkty mają najmniej kalorii? Prosze o szybkie informacje!
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W Twoim przypadku nie tylko dieta jest podstawą prawidłowej utraty masy ciała, ale również regularna aktywność fizyczna. Dieta powinna być ułożona przez dietetyka, jesteś bowiem w wieku dojrzewania i diety cud nie będą korzystne ani zdrowe. Dodatkowo w 90% powodują efekt jojo. Nie odchudzaj się na własną rękę, ale udaj do specjalisty.

Aktywność fizyczna jest bardzo pomocna w utracie masy ciała, jeżeli jest wykonywana regularnie. Jeśli więc chcesz stracić zbędny tłuszcz proponuję wykonywać przez około 20 minut ćwiczenia siłowe na te partie ciała, które chcesz wysmuklić np. brzuszki, damskie pompki, przysiady, ćwiczenia z tzw. motylkiem, i inne ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl. Następnie przez około 30 minut, wykonuj ćwiczenia aerobowe tzn. pływanie, skakanie na skakance, jogging, szybki chód, jazda na rowerze rolkach, łyżwach i wiele innych. Wykonuj różne ćwiczenia, dzięki temu nie znudzisz się i różne partie ciała będą aktywne. Ćwicz minimum 3 razy w tygodniu.

Dodatkowo poczytaj o zdrowych nawykach żywieniowych i postaraj do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka.

Pozdrawiam