Ile powinnam schudnąć? Co robić dalej?

Mam 13 lat. Ważę 65kg. Mam 162 cm wzrostu. Chciała bym schudnąć, ale niewiem ile żeby być w prawidłowej wadze. Nie wiem też jaką zastosować dietę. Proszę o pomoc.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i częściej być aktywną fizycznie. Zanim jednak zaczniesz powinnaś wiedzieć co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała.

Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Do diety włącz też aktywność fizyczną. Wykonuj zarówno ćwiczenia tlenowe na cale ciało np. taniec, pływanie, fitness, pilates, jazda na rowerze czy jogging, jaki i ćwiczenia siłowe na określone partie ciała np. brzuszki, przysiady, damskie pompki. Inne ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.