Co mam zrobić aby schudnąć 15kg?

Mam na imię Ada, mam 16 lat i ważę 69kg przy wzroście 166cm, uprawiam aktywnie sport, trenuję siatkówkę 3 razy w tygodniu po 2 godziny, mam problem bo nie wiem jak mam schudnąć, staram się nie jeść kolacji po godzinie 18, dziennie zjadam 3-4 posiłki, proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

Witam,

Przede wszystkim utrata 15 kg nie jest dobrym pomysłem. Wystarczy, około 10kg. Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania, dlatego nie powinnaś stosować popularnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowi i spowodować zaburzenia rozwoju.
Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i częściej być aktywną fizycznie. Zanim jednak zaczniesz powinnaś wiedzieć co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj!
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.