Ćwiczenia na nadwagę - które są dla mnie najlepsze?

Witam, mam 14 lat, ważę 83 kg i mam 165 cm wzrostu, więc mam dużą nadwagę. Chciałbym schudnąć, jestem na diecie. Brzuch mi trochę spadł, lecz mam strasznie grube nogi. Objętość w udach – 63 cm. Objętość w łydce – 41 cm (mierzyłem w najgrubszym miejscu). Mógłby mi ktoś doradzić, jakie ćwiczenia są dla mnie najlepsze? Dodam, że mam orbitreka do ćwiczeń i hantle, 1kg i 4kg (jakby to coś pomogło).

Witam,
Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinieneś zacząć zdrowo się odżywiać i częściej być aktywnym fizycznie. Zanim jednak zaczniesz, powinnaś wiedzieć, co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka.
Przede wszystkim powinieneś uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja.
Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji.
Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję, abyś wykonywał naprzemiennie ćwiczenia siłowe na określone partie ciała, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe, np.: pływanie, jogging czy jazda na rowerku czy ćwiczenia na orbiterku. Wykonuj ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut.
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać, czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.
Pozdrawiam