Jak pozbyć się wielkiej nadwagi?

Mam 16 lat, prawie 170cm wzrostuu... i 85kg wagi... Co zrobić by schudnąć w jak najszybszym tempie... Muszę schudnąć do września. Help me

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś odchudzać się na własna rękę, zwłaszcza w wieku dojrzewania. Udaj się do dietetyka, który ułoży dietę dobraną do Twojego wieku, masy ciała i ewentualnych dolegliwości. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała.

Powinnaś również uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję abyś wykonywała ćwiczenia codziennie przez około 30 minut. Na początku mogą to być spokojne ćwiczenia, a w miarę upływu czasu zwiększaj obciążenie i intensywność. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.