Jak schudnąć? Jestem nastolatką

Witam! Mam 13 lat i bardzo źle czuję się w swoim ciele chciałabym schudnąć ważę 65kg i mam 165cm wzrostu. Co mam robić aby schudnąć 10 kg przez 3 miesiące bez specjalnych wyrzeczeń??
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Jeśli chcesz zdrowo schudnąć bez wyrzeczeń zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja.

Do diety włącz też aktywność fizyczną. Wykonuj zarówno ćwiczenia tlenowe na cale ciało np. taniec, pływanie, fitness, pilates, jazda na rowerze czy jogging, jaki i ćwiczenia siłowe na określone partie ciała np. brzuszki, przysiady, damskie pompki. Inne ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.