Jak szybko schudnąć bez efektu jojo?

Mam 16 lat i ważę 90 kg przy wzroście 177.Chciała bym szybko schudnąć aby być oceniana inaczej przez towarzystwo. Jedyną zmorą w moim wyglądzie jest waga a więc proszę o pomoc :[ Gdy byłam mała była rozpieszczana przez rodziców jadłam dużo słodyczy a teraz są skutki. Teraz nie jem dużo ale nie umiem sobie z tym poradzić. Jeśli ktoś posiada rady na ten temat proszę o kontakt pod numerem GG:11726971
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś zdać sobie pytanie dlaczego chce się odchudzać i co to zmieni. Dalej, uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała.

Unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych.
Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Proponuję abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe na określone partie ciała, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku. Dodatkowo wypróbuj ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.