Jak zgubić tłuszcz z brzucha? Jakie ćwiczenia?

Witam! Mam 14 lat, 176cm wzrostu i ważę ok. 77kg. Mam pytanie co zrobić aby zgubić trochę tłuszczu z brzucha, schudnąć do idealnego BMI i jak się powinienem odżywiać? Zdarza mi się czasem jeść fast-foood'a i lubię słodkie. Z chęcią uprawiam sporty ale brak mi trochę motywacji.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, ale wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe i będąc aktywnym fizycznie, możesz się jej szybko pozbyć. Musisz wiedzieć, że diety popularne (tzw. cud) nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ prawie zawsze po pewnym czasie występuje efekt jojo. Jeśli chcesz zatem schudnąć na stałe zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej.

Wykonuj zarówno ćwiczenia tlenowe na cale ciało np. pływanie, jazda na rowerze czy jogging, jaki i ćwiczenia siłowe na określone partie ciała np. brzuszki, przysiady, pompki. Inne ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Wiedz jednak, że na efekty należy poczekać, nie pojawią się po kilku dniach lub tygodniach od zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Organizm musi mieć czas na akomodacje to nowego trybu życia. Ważne, aby po osiągnięciu celu nie powracać do starych przyzwyczajeń, bo po pewnym czasie nadwaga powróci…

Pozdrawiam.