Jak pozbyć się tłuszczyku?

Witam! Mam 16 lat i jestem kobietą. Mam ok. 165 cm wzrostu i ważę 55 kg. Wiem, że moja waga jest odpowiednia do mojego wzrostu, ale chciałabym się pozbyć tłuszczyku z całego ciała, ale szczególnie z ud i brzucha.

Witam,

Twoje BMI wynosi 20, oznacza to, że masz prawidłową masę ciała. Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm intensywnie się rozwija i rośnie. Potrzebujesz wszystkich składników pokarmowych i odpowiedniej ilości energii, aby te procesy odbywały się prawidłowo. Dlatego najwłaściwsze będą dla Ciebie ćwiczenia fizyczne, a nie dieta ograniczająca.

Na uda i brzuch najlepsze są ćwiczenia angażujące właśnie te partie mięśni. Ćwicz więc tradycyjne brzuszki, przysiady i inne ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl. Poza tymi formami aktywności proponuję sporty ogólnorozwojowe, które wykorzystują do pracy wszystkie mięśnie, będą to m.in. taniec, pływanie, aqua aerobik, jazda na rowerze, łyżwach, rolkach czy bieganie i zwykły spacer.

Poczytaj też o zdrowych nawykach żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.

Pozdrawiam.