Co jeść, bo nie lubię warzyw

Mam 13 lat i 162 cm wzrostu, ważę 65 kg. Chciałabym zacząć ubierać się w krótkie spódniczki, ale się wstydzę, bo mam grube nogi. Nie wiem, jakie ćwiczenia wykonywać i co jeść, bo nie lubię warzyw.

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Utrata 10 kg w ciągu miesiąca jest nierealna i niezdrowa. Optymalna redukcja wagi to od 0,5 - 1 kg w ciągu tygodnia. Mimo to nie polecam stosowania diet odchudzających, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i aktywnego wzrostu. Twoja masa ciała może w bardzo krótkim czasie się ustabilizować i być proporcjonalna do wzrostu (cały czas rośniesz). Dlatego jedyne co mogę Ci polecić to codzienna aktywność fizyczna.

Polecam jazdę na rowerze, rolkach, jogging czy szybki spacer. Dobrą formą aktywności fizycznej jest jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.
Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Przeczytaj też o zdrowych nawykach żywieniowych i zacznij je wprowadzać w życie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.