Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chciałabym schudnąć 5 kg w miesiąc

Ważę 60kg przy wzroście 168cm (z tego co sama sobie liczyłam, nie mam nadwagi). W ciągu tamtego roku schudłam 10 kg dzięki mojej mamie. Niedawno też podejmowałam się próby odchudzania, ale nie wyszło. Nie stosowałam żadnej diety, ale jadłam tylko 3 posiłki w ciągu dnia i piłam 2 litry wody. Nie jestem gruba, ale też nie mam płaskiego brzucha. Tak bardzo mi na nim zależy.  
KOBIETA ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Przede wszystkim powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że nadmierna redukcja masy ciała może Ci bardzo zaszkodzić. Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać, a nie redukować swoją masę ciała, która jest prawidłowa. O zdrowych nawykach przeczytasz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Na problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha pomogą Ci ćwiczenia na tą partię ciała, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Polecam też ćwiczenia ogólnorozwojowe jak jogging czy jazdę na rowerze.

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy