Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przechowywanie grzybów

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) wskazuje na ponad 97 centyl, co oznacza znaczną nadwagę. Musisz jednak wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, tzw. "diet cud", które mogą się negatywnie odbić na Twoim zdrowiu, samopoczuciu, a także spowodować efekt jo-jo.

Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm rośnie. Dlatego Twoja masa ciała ulega zwiększeniu. Za jakiś czas również powinnaś urosnąć, a wtedy proporcja między wzrostem a wagą będzie zachowana.

Mimo to możesz udać się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni plan odchudzania, a połączony z aktywnością fizyczną na pewno przyniesie pozytywne efekty. Pamiętaj jednak, że proces odchudzania wymaga czasu i odpowiedniej motywacji.

Póki co polecam lekturę artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Warto już od dziś powoli zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe na zdrowe.

Polecam też jazdę na rowerze, rolkach, jogging, szybkie spacery. Dobrą formą aktywności fizycznej na wyszczuplenie nóg jest jazda na rowerze oraz pływanie. Wykorzystują one bowiem wszystkie partie ciała, nie przeciążają stawów i nie są bardzo męczące, dzięki czemu można ćwiczyć dłużej, a tym samym skuteczniej spalać tłuszcz.

Ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy