Jak schudnąć 9kg?

Dzień Dobry. Mam 13 lat i cierpię na nadwagę - mam 169 cm wzrostu i ważę 69 kg. W tej chwili nikt nic mi nie dogryza wprost przeciwnie, niektórzy nawet twierdzą, że nie jestem znów taka gruba. Ale ja wiem że to nie jest prawidłowa waga. Wiem za to, że gdybym ważyła 60 kg, poprawiłabym swoją samoocenę. Proszę o pomoc

13 LAT ponad rok temu

Witam,

Faktycznie Twoja masa ciała według siatek centylowych BMI wskazuje na nadwagę. Mieścisz się między 85 a 97 centylem, co oznacza, że 15% osób w Twoim wieku ma taka masę ciała. Pamiętaj jednak, że jesteś w wieku dojrzewania i nie możesz pozwolić sobie na nadmierną utratę masy ciała poprzez stosowanie tzw. diet cud. Prowadzą one do efektu jojo, spowolnienia metabolizmu i mogą zaburzyć Twój rozwój.

Proponuję, abyś przeanalizowała swoje nawyki żywieniowe i zaczęła odżywiać się według zdrowych zasad. Zapoznasz się z nimi dzięki artykułom http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodaj do tego regularną aktywność fizyczną minimum 3 razy tygodniu po 30-40 minut. Spróbuj sama przestawić się na zdrowy styl życia. Pamiętaj, że utrata masy ciała wymaga czasu i odpowiedniej motywacji, dlatego nie warto się załamywać po miesiącu, ale poczekać 3-4 miesiące. Jeśli jednak to nie pomoże warto udać się do dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Twojego stylu życia i wieku oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiam.