Jak mam zdrowo schudnąć?

Mam 15 lat i ważę ok 70 kg. Mam przez to złe samopoczucie. Mam też problem z ubieraniem się, bo wyglądam w nich na szeroką, a jestem dość niska, bo mierzę 159 cm. Jak schudnąć, by wyglądać i czuć się atrakcyjnie? Pozdrawiam

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Faktycznie Twoja masa ciała według siatek centylowych BMI wskazuje na nadwagę. Mieścisz się między 85 a 97 centylem, co oznacza, że 15% osób w Twoim wieku ma taka masę ciała. Pamiętaj jednak, że jesteś w wieku dojrzewania i nie możesz pozwolić sobie na nadmierną utratę masy ciała poprzez stosowanie tzw. diet cud. Prowadzą one do efektu jojo, spowolnienia metabolizmu i mogą zaburzyć Twój rozwój.

Proponuję, abyś przeanalizowała swoje nawyki żywieniowe i zaczęła odżywiać się według zdrowych zasad. Zapoznasz się z nimi dzięki artykułom http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka Dodaj do tego regularną aktywność fizyczną minimum 3 razy tygodniu po 30-40 minut. Spróbuj sama przestawić się na zdrowy styl życia. Jeśli to nie pomoże warto udać się do dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Twojego stylu życia i wieku oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Pozdrawiam.