Jak schudnąć przy nadczynności tarczycy i zmianach w zastawce sercowej?

Mam 14 lat, ważę 72 kg i przy moim wzroście 163 jest to bardzo dużo! Próbowałam kiedyś odchudzać się na własną rękę, lecz nie dało to żadnych skutków. W mojej rodzinie występuje otyłość. Niestety lekarze odsyłają mnie z kwitkiem, ponieważ cierpię na nadczynność tarczycy i zmiany w zastawce sercowej. Nie wiem co robić. Moi rodzice twierdzą, że wyglądam w porządku, ale ja wiem, że tak nie jest ;(
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) wskazuje na ponad 95 centylu, co oznacza nadwagę. Musisz jednak wiedzieć, że pod żadnym pozorem nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających,
tzw. "diet cud", które mogą się negatywnie odbić na Twoim zdrowiu, samopoczuciu, a także spowodować efekt jo-jo.
Jesteś w wieku, kiedy Twój organizm rośnie. Dlatego Twoja masa ciała ulega zwiększeniu. Za jakiś czas również powinnaś urosnąć, a wtedy proporcja między wzrostem a wagą będzie zachowana. Powinnaś również stosować leki na nadczynność tarczycy.

Najlepiej udać się do specjalisty dietetyka, który ułoży dla Ciebie odpowiedni plan odchudzania, a połączony z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie pozytywne efekty. Pamiętaj jednak, że proces odchudzania wymaga czasu i odpowiedniej motywacji.

Póki co polecam lekturę artykułów poświęconych zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Warto już od dziś powoli zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe na zdrowe.

Pozdrawiam.