Kiedy jest najlepsza wchłanialność leku?

Czy izotek sie wchłonie dobrze kiedy zjem serek wiejski z dodatkiem połowy łyżeczki oliwy?albo czy kurczak gotowany z gotowanymi warzywami tez wystarczy czy trzeba dodać jakiś tłuszcz?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Dzień dobry,Izotek zawierający izotretynoinę jest od wielu lat stosowany w leczeniu symptomów trądziku pospolitego, ponieważ zazwyczaj gwarantuje szybkie i długoterminowe korzyści. Wykazano, iż doustne podawanie izotretynoiny przyczynia się zmniejszenia produkcji łoju oraz tworzenia się zaskórników, jak również obniżenia liczby bakterii rodzaju Propionibacterium acnes na skórze (dochodzi do zmiany miejscowego środowiska rozwoju bakterii) i zahamowania reakcji zapalnej. Warto nadmienić o tym, że izotretynoina wchłania się na poziomie dwunastnicy, natomiast metabolizowana jest w wątrobie. Zaleca się, aby lek przyjmować wraz z pokarmem, popijając wodą, gdyż prowadzi to do zwiększenia jego biodostępności, w porównaniu ze stosowaniem na pusty żołądek. Podane przez Panią posiłki są w zupełności wystarczające, aby zapewnić właściwą przyswajalną preparatu - odrobina tłuszczu w każdym posiłku jest wskazana (np. łyżeczka oliwy z oliwek do gotowanych warzyw i mięsa).Z wyrazami szacunku,

Mgr Mateusz Durbas

Dietetyk Kliniczny i Sportowy

https://mateuszdurbas.pl/

https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/

https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl 

https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty