Czy mogę schudnąć, skoro bieganie mi nie pomaga?

Mam 12 lat, ważę 54 kg i mam 152 cm wzrostu. Nie podoba mi się wystający brzuch i broda. Teraz zaczęłam codziennie biegać. Ale to nic nie daje. Czy mam nadwagę? Jak mogę schudnąć?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

według siatek cetylowych dla BMI masz lekką nadwagę. Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. W Twoim wieku utrata masy ciała nie jest trudna, zwłaszcza, że stale rośniesz. Nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją masę ciała i zdrowie.
Powinnaś zacząć stosować zasady zdrowego żywienia: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam!