Jaka dieta dla 13-nastolatki?

Witam, mam 13 lat, około 1,6m wzrostu i ważę 63,5 kg. BMI jest niby w normie, ale ostatnio sprawdzałam i wzorcowy wynik powinien wynosić 18,7. Mam bardzo niekształtną budowę ciała. Najbardziej martwi mnie mój duży brzuch i pulchne policzki. Przez okres ok. tygodnia próbowałam chodzić dziennie z 2 kilometry. Robiłam też brzuszki i inne ćwiczenia prze kilka tygodni. Te ćwiczenia nic nie skutkowały. Codziennie jem ok. 3 posiłki (śniadanie,obiad i kolacje). Czasami kilka godzin przed kolacją jakiś serek czy coś takiego. Jak byłam mała (ok. 5lat), byłam bardzo drobna i chuda. Mama mi mówiła, że przytyłam z powodu brania tzw. sterydów, leków na astmę. Ale nie jestem pewna, czy to prawda, ponieważ moja siostra też brała te leki i nie przytyła, wręcz schudła. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam,

Według siatek cetylowych dla BMI masz lekką nadwagę. Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. W Twoim wieku utrata masy ciała nie jest trudna zwłaszcza, że stale rośniesz. Nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją masę ciała i zdrowie. Jeśli nie rozumiesz zasad piramidy żywienia, ten artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć, co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.