Jaka dieta na grube uda i brzuch?

Witam, Mam 13 lat, ważę 58 kg i mam 167 cm wzrostu. Nie podoba mi się moje ciało. Nie mogę się wcisnąć w rozmiar spodni 36, a bardzo bym chciała, bo moja mama nosi taki, a ja noszę 38. Mam grube uda i brzuch, który bardzo brzydko wygląda w stroju kąpielowym. Chciałabym schudnąć, chociaż do 50 kg oraz chciałabym, aby moje uda i brzuch były chudsze. Bardzo proszę o pomoc, bo dzieci z mojej szkoły się ze mnie śmieją.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek cetylowych dla BMI Twoja masa ciała jest w normie. Nie powinnaś się przejmować uwagami innych. Jesteś wysoka jak na swój wiek, dlatego wydaje Ci się, że Twoja waga jest za wysoka. Nie powinnaś się tez odchudzać, ze względu na swój wiek- rośniesz i się rozwijasz, a więc potrzebne Ci są wszystkie niezbędne składniki odżywcze i wystarczająca ilość energii.

Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć nadwagi i zadbać o swoje zdrowie i ładną sylwetkę proponuję regularną aktywność fizyczną oraz prawidłowe odżywianie. Osobiście polecam pływanie, które uelastycznia cale ciało i nadaje mu smukłych kształtów. Dodatkowo warto zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl

Zdrowe odżywiania jest oparte na prawidłowych nawykach żywieniowych, o których poczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Dodatkowo przeczytaj też http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.