Jak się odżywiać i ćwiczyć, żeby schudnąć?

Mam 14 lat, jestem dziewczyną, mam około 167 cm wzrostu i ważę 65 kg.Czy mam nadwagę lub otyłość? Z klasy jestem najgrubszą dziewczyną. Chcę dosyć szybko i efektownie schudnąć. U mnie w rodzinie nie ma problemów z otyłością. Zauważyłam około miesiąc temu rozstępy na udach i zauważyłam także małe dziurki na skórze - czy to cellulit? Gdy byłam na bilansie 14-latków, to lekarka powiedziała, że muszę trochę schudnąć, bo mam za grube nogi i na brzuchu są tak zwane "oponki". Nie potrafię się zmobilizować do odchudzania. Mama mówi, że nie mam jeść słodyczy, ale jak wytrzymam 2 dni, to potem znowu jem. Nie wiem, jak mam się przekonać, że to mi pomoże. Patrzyłam na tę piramidę zdrowego odżywiania dla nastolatków i szczerze jej nie rozumiem - jak moglibyście mi ją wytłumaczyć, to będę wdzięczna.

Witam,

Według siatek cetylowych dla BMI masz lekką nadwagę. Powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. W Twoim wieku utrata masy ciała nie jest trudna, zwłaszcza, że stale rośniesz. Nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją masę ciała i zdrowie. Jeśli nie rozumiesz zasad piramidy żywienia, ten artykuł rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Dodatkowo poczytaj, czym zastąpić niezdrowe przekąski typu słodycze czy fast-foody, aby były zdrowe i jednocześnie zaspokajały apetyty na słodkie czy tłuste produkty http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zajrzyj też na stronę poświęconą aktywności fizycznej, gdzie dowiesz się jakie ćwiczenia wykonywać w domu: www.abccwiczenia.pl

Pamiętaj, że sukcesem jest odpowiednia motywacja i dążenie do celu.

Pozdrawiam.