W jakich godzinach jeść posiłki, aby schudnąć?

Witam! Mam 17 lat, jestem dziewczyną, średnio aktywną. Mam 162 cm wzrostu i ważę 60 kg. Udało mi się stracić 2kg, bo trochę ćwiczyłam, ale waga stoi w miejscu już około dwóch miesięcy. Bardzo chciałabym schudnąć 8kg, a przynajmniej 6kg. Przez zimę przytyłam 8 kg i bardzo źle się z tym czuję. Mam świadomość, że jem zbyt dużo słodyczy. Proszę o plan diety, który pozwoli mi skutecznie i raz na zawsze pozbyć się tego problemu, który jest dla mnie wielkim problemem i godziny posiłków. Czy jest możliwość, żebym podczas tej diety mogła jeść troszeczkę słodyczy? Nie mogę żyć bez czekolady i lodów, które podobno niezbyt mocno tuczą. Jeśli tak, proszę powiedzieć, na ile mogę sobie pozwolić? Bardzo chciałabym schudnąć do września, bo będę miała wesele i chciałabym ładnie wyglądać. Ile powinnam pić wody dziennie? W mojej rodzinie wszyscy są szczupli. Mój przykładowy jadłospis: I śniadanie (ok. 6.30.) 3 łyżki płatków owsianych z mlekiem, kanapka z wędliną i warzywami II śniadanie (ok. 10-11) kanapka z dwóch kromek chleba z wędliną i jakimś warzywem, jabłko. Obiad (ok. 15.30.-16.30) jakaś zupa albo drugie danie i niestety czasami jakiś słodycz jak mam napady głodu na słodycze (szczególnie wtedy, kiedy staram się nie jeść) kolacja (ok.18-19) dwie kanapki, czasem jeszcze jakiś jogurt albo płatki z mlekiem i czasem jakieś słodycze lub owoc. Bardzo proszę o pomoc.

Witam,

Twoja obecna masa ciała nie świadczy o nadwadze, dlatego nie powinnaś się nadmiernie odchudzać ani przejmować swoją wagą. Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć kłopotów z nadmierną masą ciała polecam zapoznanie i zastosowanie się do zdrowych zasad żywieniowych, które znajdziesz tu: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Jeśli raz na tydzień pozwolisz sobie na małą porcję ulubionej potrawy lub kawałek czekolady, łatwiej Ci będzie się zmobilizować i utrzymać zdrowe nawyki odżywiania, a Twoja masa ciała z pewnością na tym nie ucierpi. W diecie ważne jest jedzenie różnorodnych produktów i spożywanie ich z umiarem, a nie całkowite eliminowanie niektórych z nich.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, dlatego już od dziś zacznij ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Pomogą Ci w tym artykuły i ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.