Chciałabym schudnąć - jak powinien wyglądać mój jadłospis?

Mam 17 lat, 92 kg, jestem kobietą, ćwiczę 3 razy w tygodniu na WF-ie, ale też chodzę na spacery do przystanku autobusowego. Zajmuje mi to jakieś 10 min. Staram się jeść co 3 godziny, ale jest to trudne, dlatego że kończę o różnych porach dnia zajęcia lekcyjne i zanim dojadę do domu, to trochę minie tego czasu. Czy to jakoś wpłynie na moją dietę, że nie jem o tej samej porze? Jeszcze mam takie pytanie: jaki ma być mój jadłospis na cały tydzień? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Witam,

nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę stwierdzić, czy masz nadwagę. Jednak jeśli masz, proponuję zacząć od zapoznania się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Powinnaś również wiedzieć, że zbyt szybka utrata masy ciała jest niezdrowa i nieskuteczna, a do tego występuje wówczas efekt jo-jo. Utrata masy ciała 0,5-1 kg u osób z nadwagą powinna następować w czasie 1 tygodnia. Tylko wtedy nie wystąpi efekt jo-jo. Z tego, co napisałaś, Twoja masa ciała jest wysoka, dlatego samodzielne odchudzanie może okazać się nieskuteczne. Proponuję udać się do poradni dietetycznej, gdzie dietetyk po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, która szczególnie w Twoim wieku odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś ćwiczyć co najmniej 30-40 minut dziennie. Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu, znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam