Muszę schudnąć 10 kg

Witam, Mam 15 lat, 160 cm wzrostu i ważę 61 kg. Chciałabym do stycznia zrzucić jakieś 10 kilogramów, bez efektu jojo. Najbardziej zależy mi na spaleniu tłuszczu z ud, bioder i brzucha. Nie chce stosować głodówki, tylko zdrowo się odżywiać. Ile powinnam jeść i jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać? Proszę pomóżcie.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim utrata 10kg w ciągu miesiąca jest niekorzystna dla Twojego zdrowia, jak również przy tak szybkim spadku wagi wystąpi efekt jojo. Dlatego nie warto odchudzać się na siłę, ale powoli, aby utrata tkanki tłuszczowej była trwała. Jeśli chcesz wiedzieć jak zdrowo się odżywiać zajrzyj do artykułów poświęconych prawidłowym nawykom żywieniowym i postaraj się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Najważniejsze jest połączenie zdrowego jadłospisu z aktywnością fizyczną (zwłaszcza przy małych grzeszkach). Jest to bardzo ważne nie tylko, aby stracić zbędne kilogramy i uzyskać pożądana masę ciała, ale żeby zachować zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.