Jaki sposób na szybkie schudnięcie i utrzymanie odpowiedniej masy ciała?

Witam. Mam 14 lat i od dłuższego czasu moją wolą i celem nadrzędnym jest pozbycie się kilku kilogramów. Niestety nie wiem jak się za to zabrać. Wzrost: Około 166-167 cm Waga: Oscyluje wokół 65-70 kg (dawno się nie ważyłem) Będę bardzo wdzięczny, jeśli otrzymam jakieś wytyczne odnośnie planu dnia, aktywności fizycznej czy ew. diety. Pozdrawiam
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Mimo to chcę Cię przestrzec przed stosowaniem restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu m.in. spowodować niedobory żywnościowe, zaburzenia w rozwoju a także efekt jojo. Dlatego w Twoim przypadku podstawą będzie zmiana nawyków żywieniowych, na zdrowe. Taka zmiana powinna być trwała, nie tylko na czas utraty zbędnych kilogramów, ale na całe życie. Jednak nie powinieneś się tym martwić, ponieważ prawidłowe odżywianie nie jest trudne i nie wymaga wielu wyrzeczeń wystarczy przyzwyczaić swój organizm. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Pamiętaj, że dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej i ćwicz razem z nami www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.