Jak mam schudnąć 10 kilo i zmniejszyć zgagę spowodowaną refluksem?

Witam, Jestem licealistką, mam 18 lat, 168cm oraz ważę niestety 71 kg. Chciałabym zrzucić około 10 kilo, by lepiej się czuć oraz dużo lepiej wyglądać. Mam bardzo wrażliwy żołądek niestety i wiele rzeczy powoduje u mnie uczucie zgagi :( Proszę o jakieś rady i pomoc...
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Mimo to chcę Cię przestrzec przed stosowaniem restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu m.in. spowodować niedobory żywnościowe, a także efekt jojo. Dlatego w Twoim przypadku podstawą będzie zmiana nawyków żywieniowych, na zdrowe. Taka zmiana powinna być trwała, nie tylko na czas utraty zbędnych kilogramów, ale na całe życie. Jednak nie powinnaś się tym martwić, ponieważ prawidłowe odżywianie nie jest trudne i nie wymaga wielu wyrzeczeń wystarczy przyzwyczaić swój organizm. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jedz wszystko oprócz produktów, które wywołują u Cienie dolegliwości żołądkowe. Przeanalizuj te produkty i zastąp je innymi, o podobnej wartości. Jeśli nie potrafisz tego zrobić najlepiej zrobisz udając się do dietetyka, który wykona dokładny wywiad żywieniowy i przeanalizuje Twój sposób odżywiania i styl życia.

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Pamiętaj, że diet połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Polecam pływanie, jogging, jazdę na rowerze oraz ćwiczenia wykonywane w domu, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.