Jak przestać tyć?

Jestem dziewczyną. Mam 13 lat. Mam 159 wzrostu i ważę 58 kg. Lubie uprawiać sport i ruchu mi nie brakuje ale niestety lubię dużo jeść. Jakiś czas moja waga stała w miejscu i ważyłam 54 kg, ale zaczęłam szybko tyć. Niedawno dostałam pierwszą miesiączkę, nie wiem czy to jest powiązane. Źle się czuje z taką wagą. Mam dosyć gruby brzuch. Proszę o pomoc.

Witam,

To całkowicie normalne, że Twoja masa ciała się zmienia. Jesteś w wieku dojrzewania, Twój organizm rośnie i się rozwija. Czasami najpierw przybieramy na masie ciała, a dopiero potem rośniemy. Obecnie Twoja waga jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Nie stosuj diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twój organizm.

Przede wszystkim staraj się w dalszym ciągu regularnie uprawia sport, a także dołączyć do tego zdrowe nawyki żywieniowe. Przeczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.