Ile powinna ważyć 15-latka przy wzroście 167 cm?

Mam problem, ponieważ ostatnio moja mama powiedziała mi, że przytyłam i jak tak dalej będzie to będę za gruba. Mam 15lat i ważę 55kg i mam 167cm wzrostu.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinnaś się odchudzać! Jesteś w wieku dojrzewania, kiedy Twój organizm rośnie- czasami najpierw wszerz. Jednak stosując się do prawidłowych nawyków żywieniowych z pewnością unikniesz nadwagi. Jeśli dodasz do tego regularną aktywność fizyczną- około 30 minut dziennie, będziesz nie tylko szczupła i wysportowana ale i zdrowa!

Zajrzyj, więc na naszą stronę www.abccwiczenia.pl i wybierz sobie ulubione ćwiczenia! Bądź aktywna na lekcjach w-fu, a także poza szkołą. Z pewnością znajdziesz sport najodpowiedniejszy dla Ciebie!

Jeśli chodzi o zdrowe nawyki żywieniowe, przeczytasz o nich tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski. Polecam również inne artykuły z tej strony.

Pozdrawiam.