Prawidłowa waga przy wzroście 148 cm

Witam, ważę 49 kg - 50. Mam bardzo mało wzrostu, ok 148 i mam 12 lat. Chciałabym schudnąć, nie jem praktycznie słodyczy i pije wodę gazowaną tzn. żywiec zdrój np. i chciałabym zrzucić z 10 kg. Koleżanki mówią, że jestem chuda, ale ja jestem mała i gruba według mnie. Prosiłabym o pomoc.
12 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Według siatek centylowych Twoje BMI jest w normie, co oznacza, że nie masz nadwagi i nie powinnaś się odchudzać. Jeśli w przyszłości chcesz uniknąć nadwagi powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć je stosować. Musisz wiedzieć, że stosowanie diet restrykcyjnych jest niekorzystne dla Twojego zdrowia i rozwoju.

Poczytaj artykuły, z których dowiesz się, jakie produkty wybierać, a jakich unikać w swoim codziennym jadłospisie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Zajrzyj też na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty