Jaka jest prawidłowa waga dla wzrostu 168 cm?

Mam 11 lat 168cm wzrostu i 56 kg. Jaką dietę powinnam stosować? Moje koleżanki mają po 30 - 45 kg . Help!!
11 LAT ponad rok temu

Mam 11 lat 168cm wzrostu i 56 kg. Jaką dietę powinnam stosować? Moje koleżanki mają po 30 - 45 kg . Help!! Witam,

Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa. Zwróć uwagę, że jak na swój wiek jesteś wysoka, dlatego i waga jest większa niż u innych, niższych dziewczyn. Zaczęłaś okres dojrzewania, Twoje ciało rośnie i rozwija się- stajesz się kobietą. Koleżanki mogą Ci tylko pozazdrościć.

Nie powinnaś stosować żadnej diety odchudzającej, ale jeśli chcesz się zdrowo odżywiać proponuję zacząć od tego http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.