Jaka powinna być prawidłowa waga przy wzroście 162 cm?

Mam 13 lat, idę do I klasy gimnazjum. Mam 162 cm wzrostu i ważę 62 kg. Powinnam schudnąć?
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Odchudzanie w Twoim wieku nie jest korzystne, ze względu na to, iż zbyt restrykcyjna dieta może spowodować niedobory pokarmowe, zaburzyć wzrost a także rozwój Twojego organizmu. Twoja masa ciała jest jednak zbyt wysoka, dlatego powinnaś zwrócić uwagę na to co i w jakich ilościach spożywasz. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i zacznij się do nich stosować, a z pewnością powrócisz do właściwej masy ciała. Pomogą Ci w tym artykuły http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jednak bez odpowiedniej dawki sportu efekt ten może być znacznie wolniejszy i mniej skuteczny. Dlatego codziennie ćwicz minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, zapisz się na zajęcia dodatkowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam