Jak schudnąć w 1 miesiąc z 82 do 72 kilo?

Mam 16 lat, ważyłem 90 kilo, teraz ważę 82. Mam wzrostu 175cm. Co zrobić żeby schudnąć jeszcze 10 kilo w 1 miesiąc?
16 LAT ponad rok temu

Witam,

W 1 miesiąc nie schudniesz 10 kg, ale możesz stracić około 2-4 kg. Dzięki powolnej utracie masy ciała skutek będzie trwały i nie powstanie efekt jojo. Dodatkowo będzie to bezpieczna utrata wagi bez ryzyka niedoborów i zaburzeń ze strony metabolizmu. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że stosowanie restrykcyjnych diet odchudzających jest szkodliwe dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Nie powinnaś sięgać po nie zwłaszcza w wieku dojrzewania.

Masz nadwagę jednak nie oznacza to, że musisz za wszelką cenę się odchudzać. Aby wyszczuplić ciało wystarczy, że zaczniesz zdrowo się odżywiać i regularnie uprawiać sport.

Przede wszystkim nie unikaj lekcji w-fu, a oprócz niego ćwicz w domu (przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl), wsiądź na rower czy rolki. Zacznij biegać lub chodzić na długie spacery z przyjaciółmi.

Tylko racjonalne odżywianie i regularna aktywność fizyczna przyniosą pożądany i trwały efekt. Dlatego zwróć uwagę na to, co jesz i jakie błędy popełniasz. Pomogą Ci w tym zalecenia opisane w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.