Błagam, nie mogę sobie poradzić chcę schudnąć w 1 tydzień!

Mam 11 lat, jestem dziewczyną. Ważę około 52 kg i mam 154 cm wzrostu. Niestety nie mam silnej woli ciągle mówię sobie, że nie mogę tyle jeść, że jestem za gruba. To nie wychodzi! Najgorsze problemy mam z brzuchem, zawsze się odznacza i to mocno. Ciągle mam coś w buzi i jem dużo, z dużą ilością kalorii. Nie mogę sobie poradzić. Chciałabym schudnąć w miesiącu przynajmniej 10 kg, czy to dużo? Jak mam to zrobić? Nieraz jeżdżę na rolkach albo na rowerze i w-f i to wszystko. Proszę o pomoc!
KOBIETA, 11 LAT ponad rok temu
Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna Dietetyk
91 poziom zaufania

Witam,

W miesiąc nie schudniesz 10 kg to niemożliwe i bardzo niezdrowe. W Twoim wieku najlepszym sposobem na utratę masy ciała jest aktywność fizyczna. Ruszaj się i ćwicz tak często jak tylko możesz. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.

Dodatkowo zapoznaj się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i wyeliminuj swoje błędy. Przeczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj, że jesteś jeszcze bardzo młoda, a w tym okresie czasami najpierw rośnie masa ciała, a dopiero później zwiesza się wzrost. Nie powinnaś się odchudzać i stosować żadnych diet, bo może to niekorzystnie wpłynąć na Twój rozwój.

Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty