Jak schudnąć w trakcie menopauzy?

Mam 52 lata. Przechodzę menopauzę, ważę 90 kg. Pół roku temu stosowałam dietę proteinową, ale ze słabym skutkiem, schudłam tylko 3 kg. 10 lat temu nie miałam problemów przy odchudzaniu, potrafiłam schudnąć 8 kg miesięcznie. Na jaką dietę przejść, żeby schudnąć?
52 LAT ponad rok temu

Witam!

Nie napisała Pani, jakiego jest wzrostu, dlatego trudno mi określić, czy ma Pani nadwagę, czy też nie.

Z wiekiem zachodzą w organizmie różne zmiany, których przyczyną może być nadmierna masa ciała. Przede wszystkim spowolnieniu ulega przemiana materii, co skutkuje nadmiarem tkanki tłuszczowej. Im człowiek jest starszy, tym trudniej jest mu nie tylko schudnąć, ale i utrzymać prawidłową masę ciała. Zazwyczaj jemy więcej niż potrzebujemy, a organizm im starszy, tym mniej pożywienia potrzebuje.

Również okres menopauzy nie jest bez znaczenia. Większość kobiet obserwuje przyrost masy ciała w tym okresie. Nie oznacza to jednak, że nie można z tym walczyć!

Dlatego najważniejszy jest umiar w jedzeniu, stosowanie się do zdrowych nawyków żywieniowych i codzienna aktywność fizyczna.
Polecam artykuł o zdrowych nawykach żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia oraz http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski. A także stronę, gdzie znajdzie Pani ciekawe ćwiczenia fizyczne www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.