Jaką powinnam mieć wagę ciała?

Witam, mam 29 lat jestem kobietą, moja masa ciała to 61,5 kg przy wzroście 156 cm. Jaką powinnam mieć wagę ciała? I jeżeli za dużo ważę, to jaką dietę powinnam wybrać, aby schudnąć? Dziękuje za odpowiedź.

Witam,

Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 25,3. Za normę uznaje się BMI od 18,5 do 24,9. Ma Pani zatem lekką nadwagę. Przede wszystkim jednak powinna Pani zacząć od przeanalizowania swoich nawyków żywieniowych i stylu życia. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe, zamiast rozpoczynać diety redukcyjne, często nieodpowiednio dobrane do organizmu, które skutkują efektem jojo.

Dlatego na początek warto jest przeczytać artykuły na temat zdrowych nawyków w odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Proszę również nie zapominać o regularnej aktywności fizycznej- około 30 minut dziennie. Może to być szybki spacer, jazda na rowerze, czy pływanie. Proszę również wykonywać ćwiczenia w domu, których przykłady znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.