Jak i ile mogę schudnąć?

Mam 13 lat, ważę 43 kg przy wzroście 146,5 cm, nie uprawiam żadnego sportu, ale jestem dość aktywna fizycznie. Chciałabym znać jakieś ćwiczenia, żebym mogła pozbyć się wystających pośladków i brzuszka. Dużo razy podejmowałam próby odchudzania się, ale nie wiedziałam jak się powinnam odżywiać i po góra 2 dniach kończyłam z dietą. W mojej rodzinie raczej nie występuje nadwaga ani otyłość. Nie choruję na żadną przewlekłą chorobę. Proszę o pomoc.

Twoja masa ciała jest jak najbardziej odpowiednia, dlatego nie powinnaś się odchudzać. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i pośladków, polecam wykonywanie ćwiczeń na te właśnie partie ciała, np. brzuszki skośne, przysiady. Zajrzyj na ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl

Zapoznaj się również ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, dzięki którym w przyszłości będziesz unikać błędów żywieniowych. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.