Jakie są możliwe formy leczenia poza lekami przeciwbólowymi?

Dzień dobry.W dniu dzisiejszym miałem badanie USG na którym otrzymałem opis.Mam bóle w prawej części klatki piersiowej spowodowanej prawdopodobnie ćwiczeniami fizycznymi.Opis badania:w badaniu usg widoczne zmiany pourazowe przyczepu mostowego zebra 3go - niewielkie podwinięcie ok 0,78cm.Obrzek torebki stawowej.Miesien piersiowy większy po stronie prawej,obraz prawidłowy.Rownoez pozostałe struktury prawej strony klatki piersiowej obraz prawidłowy. W ten sam dzień miałem też wizytę ortopedy ale lekarz zachowywał się w sposób bardzo arogancki i odpowiedział mi tylko że to jest uraz na całe życie.Chcialem zapytać do kogo mam się udać w celu pomocy/wyleczenia urazu?Z tego co się dowiadywałem to jest to prawdopodobnie torakochirurg.Chciałem jeszcze zapytać jakie są możliwe formy leczenia poza lekami przeciwbólowymi?I czy jest szansa na wyleczenia tego schorzenia.Bol utrzymuje się od ponad 3 miesięcy
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 3 tygodnie temu

Myślę, że powinien Pan znaleźć dobrego fizjoterapeutę. Na podstawie badania fizykalnego specjalista będzie w stanie określić, które struktury są zbyt napięte, a które zbyt słabe (ocenić dysbalans), następnie dobrać odpowiednie ćwiczenia z naciskiem na wzmocnienie słabych i rozluźnienie nadaktywnych tkanek. W celu pogłębienia diagnostyki warto rozważyć rezonans magnetyczny klatki piersiowej- USG jest badaniem subiektywnym.