Proszę o interpretację wyniku TK klatki piersiowej

Miąższ płucny bez zmian ogniskowych poza zwłóknieniami pozapalnymi nadprzeponowo po prawej i 3 mm niecharakterystycznym. Nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk. Struktury naczyniowe klatki piersiowej w normie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Zwłóknienia miąższu płuc w podanym wyniku tomografii prawdopodobnie powstały na skutek zapalenia płuc przebytego w przeszłości. Obraz TK nie przemawia za chorobą nowotworową czy czynną infekcją płuc. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, gdyż prawidłowa interpretacja badania możliwa jest tylko w oparciu o pełny obraz kliniczny.