Co oznacza wynik TK klatki piersiowej u 47-latki?

Co oznacza opis badania : TK spiralna klatki piersiowej. "Delikatne siateczkowate zwłóknienia na obwodzie segmentu 10 płuca prawego. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń zapalnych. Powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu i we wnękach nie wykazano. Jamy opłucnowe wolne. Struktury kostne ściany klatki piersiowej bez patologicznych ognisk." Czy mam coś poważnego?

Zwłóknienie płuc może być spowodowane wieloma czynnikami: przebytym zapaleniem, sarkoidozą, przebytymi zabiegami, przyjmowanymi lekami, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie, który całościowo obejmie Pani przypadek.