Co oznacza wynik TK klatki piersiowej z kontrastem u 35-latki?

TK klatki piersiowej z kontrastem. Jamy opłucnowe wolne. W s.4 widoczny guzek tkankowy śr 8 mm oraz w s.10 tego płuca uwapniony śr. 3mm. W s.1/2 lewego płuca guzek śr. 3 mm. Nieliczne zwłóknienia w szczytach oraz s.10 obu płuc. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Drobne zwapniałe węzły we wnęce prawej. Pojedyncze węzły chłonne dolnego piętra tchawicy śr. Do 8 mm w osi krótkiej, poza tym nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu i wnękach płuc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik raczej niegroźny, do okresowej obserwacji. Na pewno konieczna kontrola u pulmonologa.
Pozdrawiam