Mam 14 lat 162 cm wzrostu i 78 kg wagi. Jaka dieta?

Jaką dietę wybrać, co zrobić z moją wagą, chcę schudnąć nie wiem jak to zrobić, nie mam silnej woli. Czy coś powinnam ograniczyć, czegoś nie jeść? Jestem osobą mało aktywną fizycznie, i nie umiem spalać kalorii. Bardzo źle się z tym czuję, jestem najgrubsza z klasy. Pomocy!!!

ponad rok temu

Jaką dietę wybrać, co zrobić z moją wagą, chcę schudnąć nie wiem jak to zrobić, nie mam silnej woli. Czy coś powinnam ograniczyć, czegoś nie jeść?
Witam,

Prawidłowe odchudzanie wymaga czasu i odpowiedniej motywacji. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, jednak z racji tego, że jesteś w wieku dojrzewania nie powinnaś się restrykcyjnie odchudzać. Nie stosuj tzw. diet cud, ponieważ wpłyną one negatywnie na zdrowie, rozwój, spowolnią metabolizm, a przede wszystkim po szybkiej utracie masy ciała nastąpi równie szybki jej wzrost (efekt jojo).

Zacznij od regularnej aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych, nie stosuj diet odchudzających na własną rękę. Możesz udać się do specjalisty. Dietetyk ułoży dla Ciebie odpowiedni program, który pomoże Ci zdrowo i skutecznie stracić zbędne kilogramy.

Na początek przeczytaj artykuły na temat zdrowego odżywiania i postaraj się zastawać do zdrowych nawyków http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Jeśli chodzi o ćwiczenia, należy je wykonywać minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Inne propozycje znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.