Jak się odchudzać? Mam 12 lat, ważę 58 kg i mam 155 cm, jestem chłopakiem.

Jaką mam nadwagę? Co zrobić, żeby szybko schudnąć - głodzić się? Bo już sam nie wiem, chcę ważyć przynajmniej 52kg ;/ Pomóżcie.
ponad rok temu

Witam.

Jesteś w wieku, kiedy odchudzanie nie jest korzystne, zwłaszcza na własną rękę. Dlatego w żadnym wypadku nie stosuj popularnych diet odchudzających ani głodówek, które mogą więcej Ci zaszkodzić niż pomóc. Radzę natomiast zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Dzięki nim odzyskasz prawidłową masę ciała, która powinna wynosić około 50 kg (w tym momencie w stosunku do wzrostu). Możesz również wybrać się do dietetyka, który ułoży jadłospis dopasowany indywidualnie do Twojej osoby.
Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej – ćwicz na lekcjach w-fu oraz poza szkołą. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną polecam wykonywanie ćwiczeń siłowych i aerobowych.
Proponuję, abyś zaczął wykonywać takie zestawy ćwiczeń: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Do tego proponuję ćwiczenia, które znajdziesz na naszej stronie.

Pozdrawiam.