Waga: jak schudnąć do wakacji 10 kg?

Mam 15 lat i ważę 60 kg przy wzroscie 165 cm. Chiałabym schudnąć 10 kg. Do wakacji mamy jeszcze 4 miesiące. Przy okazji spalania tej masy chciałbym poprawić sylwetkę. Mam, np. za duże pośladki. Pomóżcie.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma potrzeby, abyś stosowała dietę, tym bardziej, że jesteś w wieku dojrzewania i zbyt restrykcyjne odchudzanie może zaburzyć Twój rozwój i wzrost. Dlatego radzę Ci zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować. Znajdziesz je w artykule http://abc odchudzanie. pl/ buduj-dobre-nawyki
Jeśli chodzi o ukształtowanie pośladków, najlepszym sposobem będzie aktywność fizyczna.
Proponuję zacząć od takiego zestawu: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Do tego proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www. abc cwiczenia. pl
Pamiętaj jednak, że taki zestaw należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu po około 45-60 minut.
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Pozdrawiam