Schudłam już 13 kg - czy moja waga jest prawidłowa?

Od ponad roku schudłam 13 kg trochę z suplementami a trochę o własnych siłach. Mam 174 wzrostu i ważę 65 kg. Chciałabym schudnąć jeszcze 8 kg, ale nie potrafię już tego zrobić nie wiem jak. Chodzę 3 razy w tygodniu na aerobic i mam jeszcze jeden problem. Przez te odchudzanie już prawie nie mam piersi, a mój tyłek i uda są ogromnych rozmiarów. Nie wiem co z tym zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Powinnaś jednak zacząć odżywiać się według zdrowych zasad żywienia. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia dzięki nim nie będziesz tracić masy mięśniowej, ale tylko tłuszczową.

Pozdrawiam.