Mam nadwagę: co zrobić, by do wakacji mieć szczuplejszy brzuch i uda?

Cześć. Mam 13 lat 157 wzrostu i ważę 60 kg. Szkolna pielęgniarka powiedziała, że mam nadwagę. Wystraszyłam się. Nie chcę być gruba! Chciałabym tylko wiedzieć co mam jeść i jakie ćwiczenia wykonywać! Pomożecie! P.S. Gdy na urodziny przyjaciółka przyniosła mi obcisłą bluzkę byłam w szoku! Miałam ją założyć, więc to zrobiłam, ale z wciągniętym brzuchem. ;/ :((

Witam.

Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, ale czasami wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych oraz zwiększyć aktywność fizyczną, aby powrócić do prawidłowej wagi.

Należy ćwiczyć minimum 30 minut około 3 razy w tygodniu, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należy zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, przysiadów, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (pływanie, marsz). Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Musisz wiedzieć jak się prawidłowo odżywiać, a dowiesz się tego z artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jaka-dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam.