Chcę schudnąć i umięśnić swoje ciało?

Ważę 63 kilo i ma ok 170 cm wzrostu chciałabym schudnąć i umięśnić swoje ciało żeby mieć ładną figurę... CO MAM ZROBIĆ ...
ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś w jakim jesteś wieku, a to bardzo ważne, aby stwierdzić czy możesz mieć nadwagę czy też nie. Według mnie nie istnieje potrzeba, abyś się nadmiernie odchudzała. Jeśli jednak chcesz poprawić wygląd swojej figury polecam zacząć regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Pamiętaj, że należy ćwiczyć minimum 30 minut, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową.

Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Efekty mogą być widoczne nawet po  kilku miesiącach regularnych ćwiczeń, dlatego nie zniechęcaj się.

Pamiętaj również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.