Próbuję schudnąć, ale nie mogę, co robić?

Witam, mam 15 lat ok. 160 wzrostu i 53/54 kg. Jednak chciałabym się pozbyć paru kilogramów, aby mój brzuch i nogi były szczuplejsze. Od jakiegoś czasu próbuję się odchudzać, nie jem słodyczy ani fast foodów, jem mało mięsa (rozważam zostanie wegetarianką), nie jem ziemniaków, również bardzo rzadko smażonych/pieczonych rzeczy. Pomimo tego moja waga stoi w miejscu, co robić? Dodam, że tańczę po 2 godziny 2 razy w tygodniu i mam zamiar dołączyć do tego ćwiczenia 3 razy w tygodniu.

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie możesz schudnąć. Nie powinnaś się odchudzać, zgłasza w Twoim wieku, kiedy intensywnie rośniesz i się rozwijasz. Na początku chciałam Cię przestrzec przed stosowaniem diet redukcyjnych (diet cud) takich jak dieta 1000 kcal czy inne równie niskokaloryczne i niezróżnicowane. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. Powinnaś wybrać się do dietetyka po poradę lub też indywidualnie ułożony jadłospis. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i stosuj się do nich.

Pozdrawiam.