Jak mogę schudnąć 30kg w miarę krótkim czasie?

Mam 25 lat. 165cm wzrostu i ważę aż 94kg. Cierpię na niedoczynność tarczycy. Przeżyłam dwie ciężkie ciąże zagrożone, które kosztowały mnie przyrost kolejnych kilogramów. Lekarz endokrynolog poinformował mnie, że regularnie biorąc leki powinnam bez problemu powrócić do normalnej wagi, jednak tak nie jest, nadal tyję :( Nie uprawiam sportów, ale intensywnie zajmuję się dziećmi i mam pracę, w której jestem 12h dziennie w ciągłym ruchu i dźwigam. Każda podjęta przeze mnie dieta kończy się zamiast spadkiem, przyrostem masy o kolejne kilogramy. Nie wiem już co robić? Bardzo źle czuję się w swoim ciele i nienawidzę siebie takiej, jednak nie mogę tego zmienić:( Po całym dniu pracy i zajęciu przy dzieciach nie mam już siły na sport, a dieta matki karmiącej nie sprzyja odchudzaniu. Jestem gotowa zrezygnować z karmienia piersią, byle tylko schudnąć te 30kg. Może istnieje jakiś środek farmakologiczny, który mógłby mi pomóc? Cokolwiek co przyniesie skutek. Proszę o pomoc.

Witam,

Ciągły przyrost masy ciała może być spowodowany stosowaniem diet znacznie ograniczających podaż energii. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia

Jeśli nie może Pani schudnąć proszę udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani indywidualną dietę, a także udzieli niezbędnych porad do jej stosowania. Z mojej strony również dam Pani kilka wskazówek.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto, więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Nie możesz stosować głodówek przy tak dużym wysiłku fizycznym, ponieważ grozi to odwodnieniem i zasłabnięciem, a także innymi, negatywnymi skutkami zdrowotnymi. Powinna Pani poczytać o zdrowych nawykach żywieniowych, aby nie popełniać błędów: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Dodatkowo muszę przestrzec przed zbyt szybka i gwałtowną utratą masy ciała. Tylko stopniowe i racjonalne odchudzanie może być bezpieczne i trwałe, bez efektu jojo. W ciągu tygodnia na diecie odchudzającej przy ćwiczeniach fizycznych powinniśmy tracić około 1 kg, co w ciągu miesiąca daje około 4 kg. Radzę się z tym liczyć i nie odchudzać się za wszelką cenę. Dłuższe odchudzanie jest więcej warte niż gwałtowne także dla Pani zdrowia.

Na koniec najważniejsza rada. Proszę nie zrezygnować z karmienia piersią. Naturalny pokarm jest idealnym pożywieniem dla dziecka, a korzyści z karmienia piersią odczuwa nie tylko maluch, ale i Pani. Do zalet karmienia piersią dla matki należą: szybszy spadek masy ciała, mniejsze ryzyko zachorowania na raka jajników i piersi w okresie po menopauzie, mniejsze ryzyko krwawienia po porodzie, zmniejszenie macicy do rozmiarów sprzed ciąży.
Zalety karmienia piersią dla dziecka: skład pokarmu jest naturalnego jest ściśle dopasowany do potrzeb i możliwości trawiennych dziecka, zawsze jest świeży i ma właściwą temperaturę, mniejsze ryzyko wystąpienie chorób lub ich łagodniejszy przebieg: posocznicy, zapalania ucha środkowego, opon mózgowo- rdzeniowych, jelit, zakażenia układu moczowego, dróg oddechowych czy przewodu pokarmowego, lepszy rozwój umysłowy dziecka.

Pozdrawiam.