Mam 15 lat i chcę schudnąć 10 kg w 2 miesiące

Mam 15 lat, 163 cm wzrostu i ważę 60 kg. Od dziecka miałam kłopoty z wagą. Nigdy nie byłam chuda, ale zawsze miałam za dużo tłuszczyku. Teraz zaczyn mi go znów przybywać. Mam grube uda, brzuch. Na nogach zaczynam widzieć pojawiający się cellulit. Chciałabym schudnąć 10 kg w 2 miesiące. Chcę mieć jędrne i wyrzeźbione ciało. Jakie mogę stosować ćwiczenia w domu? Biegam kilka razy w tygodniu po 45 min. Czy to za mało? Chcę zmienić także dietę. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Utrata 10 kg w ciągu 2 miesięcy w Twoim wieku nie będzie korzystna. Cały czas rośniesz i się rozwijasz, dlatego Twoja masa ciała może szybko ulec zmianie. Proponuję zastosować dietę opartą o zdrowe nawyki żywieniowe. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Równie ważna jest aktywność fizyczna, która odgrywa decydującą rolę w utrzymaniu szczupłej sylwetki i zdrowia. Powinnaś znaleźć przynajmniej 30  minut 3 razy w tygodniu na aktywność fizyczną. Jeśli  nie masz czasu spróbuj prostych sposobów – zamiast windą wchodź schodami, wysiadaj 2 przystanki wcześniej, a resztę trasy pokonuj na piechotę, po zakupy chodź pieszo, a w drodze powrotnej używaj transportów miejskich, itp. Zajrzyj również na naszą stronę.

Pozdrawiam.